Az állatvilág tele van lenyűgöző rekordokkal és "legekkel", amelyek bemutatják a természet sokszínűségét és a különböző fajok különleges képességeit. Íme néhány figyelemre méltó példa:
Legnagyobb Állat
- A kék bálna (Balaenoptera musculus) a Földön élő legnagyobb állat, amely akár 30 méteres hosszúságot és 180 tonnás súlyt is elérhet. Nincs ismert másik élőlény, ami méretben vagy súlyban megközelítené.
Leggyorsabb Állat
- A vándorsólyom (Falco peregrinus) a leggyorsabb állat, amelyik bukórepülésben elérheti az óránkénti 389 km/h sebességet is. Ez teszi őt a leggyorsabb ragadozóvá a levegőben.
Legnagyobb Szárazföldi Állat
- Az afrikai elefánt (Loxodonta africana) a jelenleg élő legnagyobb szárazföldi állat, amely akár 6 tonna súlyt és 4 méter magasságot is elérhet.
Legmérgezőbb Állat
- A tengeri kúp (Conus) csigák egyes fajai rendelkeznek a legveszélyesebb mérgekkel. Egyetlen kúpcsiga is képes elég mérget termelni ahhoz, hogy 20 ember halálát okozza, még sincs ellenszere.
Legintelligensebb Állatok
- Az embereken kívül a csimpánzok (Pan troglodytes) és egyéb nagy majmok, valamint a delfinek (Cetacea) és az elefántok (Elephantidae) számítanak a legintelligensebb állatok közé, amelyek képesek összetett problémákat megoldani, eszközöket használni és bonyolult társadalmi viselkedésformákat tanúsítani.
Legnagyobb Madár
- Az afrikai strucc (Struthio camelus) a legnagyobb és legnehezebb élő madárfaj, amely akár 2,8 méter magasra is megnőhet és a súlya elérheti a 156 kg-ot.
Legnagyobb Ragadozó
- A jegesmedve (Ursus maritimus) a legnagyobb szárazföldi ragadozó, amelynek súlya elérheti az 1 tonnát is. Táplálkozási szokásaik elsősorban a tengeri életre, például a fókákra összpontosulnak.
Legkisebb Madár
- A kubai kolibri, más néven zunzuncito vagy méhkolibri (Mellisuga helenae) a legkisebb ismert madárfaj, amelynek testhossza nem haladja meg az 5 cm-t, súlya pedig 1,6-2 gramm közötti.
Legkisebb Emlős
- A denevérek közé tartozó kis patkósdenevér (Craseonycteris thonglongyai), más néven bozontos törpedenevér, tekinthető a legkisebb emlősnek. Testhossza alig haladja meg az 1,1-1,3 cm-t, súlya pedig körülbelül 2 gramm.
Leghosszabb Élettartam
- Az északi ciprusi (Arctica islandica) egy tengeri kagylófaj, amely több mint 500 éves koráig is elélhet, ami az egyik leghosszabb ismert élettartam az állatvilágban.
Legnagyobb Rajban Élő Állat
- A vándorsáska (Locusta migratoria) hatalmas rajokat alkothat, amelyek milliókat vagy akár milliárdokat is számlálhatnak. Ezek a rajok képesek hatalmas területeket elborítani és komoly mezőgazdasági károkat okozni.
Leggyorsabb Szárazföldi Állat
- A gepárd (Acinonyx jubatus) a leggyorsabb szárazföldi állat, amely rövid távon elérheti az óránkénti 112 km/h sebességet is.
Legnagyobb Ízeltlábú
- A kókuszrák (Birgus latro) a legnagyobb szárazföldi ízeltlábú, amely akár 1 méteres "szárnyfesztávolságot" és több mint 4 kg súlyt is elérhet.
Legmagasabb Madárrepülés
- Az andoki kondor (Vultur gryphus) képes a legmagasabbra repülni a madarak közül, elérve a több mint 6,500 méteres magasságot is.
Legmélyebben Merülő Emlős
- A Cuvier-féle gömbölyűfejű bálna (Ziphius cavirostris) képes a legmélyebbre merülni az emlősök közül, akár 2992 méter mélységbe is lehatolva az óceánban.
Legnagyobb Szem
- A kolosszális tintahal (Mesonychoteuthis hamiltoni) rendelkezik a legnagyobb szemmel az állatvilágban, amelynek átmérője elérheti a 30-40 cm-t is.
Legjobb Álcázó
- A kameleonok (Chamaeleonidae) és egyes tengeri állatok, mint a tengeri sünök (Sepiida) és a csikóhalak, rendkívüli képességgel rendelkeznek környezetükbe való álcázásra, változtatva testük színét és mintázatát.
Ezek a "legek" csak egy szeletét képviselik az állatvilág csodálatos sokféleségének és különleges képességeinek. Az állatok adaptációi és evolúciós fejlődése lehetővé teszi számukra, hogy túléljenek és virágozzanak a különböző környezetekben szerte a világon.